Starostlivosť o zdravie zaoberá sa sociálno-sociálnymi vzťahmi

0

Psychologická rehabilitácia je poskytovanie pomoci osobe so zdravotným postihnutím na prekonanie psychickej odolnosti spojené so zdravotným postihnutím a v prispôsobovaní sa prostrediu. Nevyhnutné podmienky pre efektívny priebeh komplexnej rehabilitácie sú: prijatie, motivácia, aktívneho držania tela, reálneho hodnotenia ich schopností, adaptácia na život, rozvoj nový život plánu, psychoterapia, pracovná terapia (pracovná terapia, muzikoterapia, psychoterapie, bibliotherapy, choreotherapy).

Sociálna rehabilitácia – zaoberá sa sociálno-sociálnymi vzťahmi, jej cieľom je umožniť zdravotne postihnutej osobe aktívne sa zúčastňovať na všetkých aspektoch spoločenského života. Rehabilitácia je všeobecne pochopený postup na obnovenie zdravia tela, života v rodine a spoločnosti. Najlepšie účinky sa dosahujú pri komplexnej fyzikálnej terapii a fyzickej a psychickej rehabilitácii, ako aj profesionálnej a sociálnej rehabilitácii.

Fyzická rehabilitácia-fyzické starostlivosť o zdravie

Je to spôsobené tým, že holistický prístup k terapii spúšťa mnohé vzájomne závislé reakcie tela a vytvára harmóniu medzi psychikou starostlivosť o zdravie a soma. Rehabilitácia – hlavne fyzická-sa môže vykonávať v domácich, ambulantných, nemocničných alebo sanatóriových podmienkach; v individuálnej alebo skupinovej forme: v stacionárnych triedach, na voľnom priestranstve alebo v rehabilitačných kurzoch. Zahŕňa dospelých a deti.

Fyzická rehabilitácia-fyzické zdravie. Rehabilitačné procedúry pomocou fyzikálnej terapie môžu byť: Doplnok k terapii založenej na chirurgickej liečbe alebo s použitím liekov; alternatívou k invazívnym terapeutickým metódam av niektorých prípadoch aj farmakoterapii.

Fyzická rehabilitácia-fyzické starostlivosť o zdravieVšeobecne sa verí, že fyzikálna terapia ovplyvňuje hlavne ľudský pohybový systém, svalový systém, kĺby a pokožku. Zabudne, a často, že nervový systém tiež ťaží z fyzikálnych postupov: prostredníctvom lepšej výžive a tomu, saturácia kyslíka, vďaka pobudzonemu, a normalizovať vnútorný sekrét starostlivosť o zdravie, napríklad endorfíny-hormóny šťastia a úsporu času na liečebná gymnastika.

Existuje mnoho foriem fyzikálnej terapie.

Tento: Balneoterapia, tj postupy, ktoré používajú terapeutický účinok vody rôznych teplôt a obsahujú rôzne minerálne prísady. Môžu to byť procedúry s použitím tlaku vodného prúdu (výtoky, vírivá masáž) alebo kúpele, ktoré jemne umyjú pokožku. Spracovanie svetelných vĺn-tu sa používajú lasery a infračervené zariadenia. Vlny aktivujú centrálny nervový systém, zlepšujú stav pokožky a pohyb zariadenia.

Terapeutická rehabilitácia-duševné zdravie

Magnetoterapia – tu sa používa pulzujúce magnetické pole. Kineziotaping alebo dynamické omietky je spôsob lepenia určitých častí tela náplasťami špeciálneho dizajnu na zmiernenie bolesti a prevenciu zranení starostlivosť o zdravie (napríklad rehabilitácia kolena). Kinesitherapia alebo pohybová terapia. Je základom pre rehabilitáciu kardiologických a motorických systémov (m.in. cvičenie pre chrbticu, dýchanie).

Manuálna terapia-dotyk sa aplikuje, a preto sa dávkuje kompresia s dlaňami rúk. Táto metóda sa môže použiť na Euro PRM– liečbu m.in. bolesť v chrbtici, ochorenia kĺbov a dôsledky degenerácie alebo sťažnosti spôsobené herniovanou chrbticou.

Tieto metódy sa môžu používať samostatne alebo v kombinácii, pre celé telo alebo ako regionálna/miestna rehabilitácia. Tu môžete použiť niekoľko rôznych typov procedúr, používať rehabilitačné zariadenia starostlivosť o zdravie a simulátory.

Ide o metódy riešenia problémov, ktoré nemôžu byť diagnostikované fyzickými, laboratórnymi alebo vizuálnymi štúdiami. Tieto problémy môžu:

  • byť spojená s fyzickými dysfunkciami ovplyvňujúcimi ľudský nervový systém;
  • ovplyvnite iba zónu emócií a Euro PRM– prejavte pokles alebo výkyvy nálady;
  • dotknite sa oblasti emócií, ale tiež dať telesné príznaky (aj keď nie vždy to, čo pacient cíti fyzicky môže byť zobrazený v lekárskej prehliadke, napríklad pocit silný tep v hlbokej neurózy).

Rehabilitácia súvisiacich s oblasťou psychika môže byť vykonaná v individuálnej forme alebo vo forme ergoterapie-ústavné alebo vonku: vo forme pravidelných stretnutí alebo počas rehabilitácie tour. Na zlepšenie stavu psychiky sú organizované triedy, počas ktorých sa konajú hry, simulácie a majstrovské kurzy:

  • samoregulačné zručnosti emócií, stresu a kríz sa vyučujú, rovnako ako tie, ktoré sa pripravujú na Skupinový život, zvyšujú úroveň sebaúcty a sebauvedomenia;
  • pacient skúma analýzu vlastného správania a ostatných členov skupiny;
  • stimuluje pamäť a vnímanie, zlepšuje manuálne schopnosti.

Terapeutická rehabilitácia Euro PRM– je len jednou

Špecifická forma rehabilitácie, ktorá má pozitívny vplyv na nervový systém a podporuje psychofyzikálny vývoj, je hudobná terapia. Terapeutická rehabilitácia je len jednou z foriem obnovy zdravia tela a vrátane zotavenia Euro PRM– v živote. Pre niektorých pacientov alebo ľudí so zdravotným Európska rada PRM UEMS postihnutím je navyše pomáhaná profesionálnou a sociálnou rehabilitáciou.

Terapeutická rehabilitácia Euro PRM– je len jednou

Neurologické rehabilitácia, niekedy označované ako neurorehabilitacją, je plánovaná a špecializované proces realizoval kvalifikovaných špecialistov, ktorých akcie sú zamerané na dosiahnutie maximálnej možnej obnovy a zlepšenie kvality života ľudí, ktorí trpia akútnych a starostlivosť o zdravie Európska rada PRM UEMS chronických ochorení Centrálneho a periférneho nervového systému. V tomto článku predstavíme 5 pravidiel, ktoré robia takúto rehabilitáciu efektívnou.

Poškodenie nervového systému je heterogénna skupina ochorení, ktoré sa vyskytujú v dôsledku nehôd, progresívne, chronické neurodegeneratívnych a iných procesov. Z tohto dôvodu hovoríme o neurologickej rehabilitácii: skoro po mŕtvici, po zranení sa do Centrálneho nervového systému, po operáciách, s roztrúsená skleróza (MS) alebo multi-root zápal alebo rôzne koreňových syndrómov, nervové ochrnutie. V takýchto situáciách sa rehabilitácia uskutočňuje od prvého dňa, niekedy niekoľko mesiacov;

chronická-pre Parkinsonovu chorobu, dystrofiu a svalovú atrofiu, iné myopatie, polyneuropatiu, mozgovú obrnu, Downov syndróm alebo meningeálnu herniu. Rehabilitácia by sa mala vykonávať neustále počas celého života.

V každom z týchto prípadov sa Európska rada PRM UEMS rehabilitácia uskutoční rôznymi spôsobmi Sekcia telovýchovnej a rehabilitačnej medicíny, môže mať formu individuálnej práce s rehabilitátorom alebo skupinovými cvičeniami.

To nie je založené len Európska rada PRM UEMS na type choroby – Sekcia telovýchovnej a rehabilitačnej medicíny

Avšak neurologická rehabilitácia, ako aj rehabilitácia vo všeobecnosti musia byť vždy individuálne naplánované. To nie je založené len na type choroby a individuálnej predispozícii pacienta, jeho schopnosti, napríklad v dôsledku veku a stavu tela na chorobu a očakávania, ako aj odhodlanie zotaviť sa. Hlavným cieľom neurologickej rehabilitácie je obmedziť funkčné dôsledky ochorenia tak, aby bol pacient čo najviac nezávislý v živote. Preto sa niektorí pacienti naučia správne chodiť, zatiaľ čo iní sa napríklad obrátia v ležiacej alebo sediacej polohe.

Rehabilitačný plán sa neustále vyhodnocuje a aktualizuje v súlade s pokrokom pacienta. Môže zahŕňať: fyzikálnu terapiu, fyzikálnu terapiu, masáž.

Rehabilitácia musí byť komplexná, aby bola účinná. V praxi to znamená, že činnosť vykonáva celý tím špecialistov z rôznych oblastí. Po prvé, sú to: rehabilitačný lekár, fyzioterapeut, psychológ alebo neuropsychologist, logopéda alebo neurológ, a ak je to potrebné, iných špecialistov, Sekcia telovýchovnej a rehabilitačnej medicíny ak neurologické ochorenie je sprevádzané ďalších chorôb, ako sú kardiológie alebo cukrovka.

To nie je založené len Európska rada PRM UEMS na type choroby - Sekcia telovýchovnej a rehabilitačnej medicínyJe dôležité, aby ľudia, ktorí vykonávajú neurologickú rehabilitáciu, boli na to riadne pripravení. To platí nielen pre profesionálne kompetencie súvisiace s poznaním o chorobe a liečebných správanie, ktoré by mali byť vylepšené a doplnené v súlade s modernými úspechy, ale aj odbornej spôsobilosti špecialistov Sekcia telovýchovnej a rehabilitačnej medicíny, ktorí môžu nadviazať dobrý kontakt s pacientom a podporovať ho psychologicky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu